INVENT ARENA 2024

Mezinárodní výstava technických novinek, patentů a vynálezů – to je INVENT ARENA, na jejímž třetím ročníku se prezentovalo i Centrum digitalizace, vědy a inovací Černá kostka.

Více než 5000 návštěvníků z řad podnikatelů, studentů, odborné i laické veřejnosti a také přes pět desítek vystavovatelů inovací z celého světa – to byla letošní mezinárodní výstava INVENT ARENA v Třinci, kde nechyběla ani prezentace dlouho plánované a očekávané stavby vědecké knihovny Černá kostka. 

Návštěvníkům a návštěvnicím jsme představili podrobnosti o přípravách Černé kostky. Největší zájem byl o online 3D vizualizace, díky kterým mohli nahlédnout do útrob celé stavby,“ přiblížila referentka strategického rozvoje Romana Adámková. 

Černá kostka bude moderní knihovnou se špičkovými databázovými zdroji a publikacemi, prostorem pro studium a práci s množstvím vybavených studoven a samostatných studijních míst, centrem 2D a 3D digitalizace s metodickým a výukovým centrem, místem s moderními vzdělávacími nástroji a technologiemi, včetně robotiky, programování, 3D tisku a virtuální reality. 

Jedna z největších investičních akcí Moravskoslezského kraje je spolufinancována Evropskou unií v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace, jehož řídícím orgánem je Ministerstvo životního prostředí.

Chcete další informace?

info@cerna-kostka.cz

Nenechte si ujít další novinky

Partneři projektu